ری ژا هیونگ سفیر جمهوری کوریا با پوهندوی دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات در حالی که معاونان پوهنتون نیز حضور داشتند، دیدار و گفتگو کرد

hu_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۱۳:۵۳
""

ری ژا هیونگ سفیر جمهوری کوریا امروز با پوهندوی دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات در حالی که معاونان پوهنتون نیز حضور داشتند، دیدار و گفتگو کرد.
پوهندوی دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات ضمن خوش آمدگویی به مهمانان و تشکر از همکاری های علمی کشور کوریا با پوهنتون هرات، در مورد فعالیت ها و دستآوردهای پوهنتون به سفیر کوریا معلومات داده گفت: پوهنتون هرات به عنوان پوهنتون ملی و برتر در افغانستان، اخیراً موفق به کسب اعتبار از سوی ریاست ارتقای کیفیت و اعتباردهی وزارت تحصیلات عالی گردیده که باعث انکشاف و تقویت تحصیلات عالی مطابق با معیارهای بین المللی می گردد، شده است.
دکتور فایز افزود: مطابق به پلان استراتیژی پوهنتون، هم اکنون 148 استاد به بورسیه های ماستری و دکتورا معرفی شده اند که تا 2 سال آینده، این نهاد علمی دارای 100 استاد با سویۀ دکتورا خواهد بود.
در این دیدار پیرامون برگزاری کنفرانس های بین المللی مدیریت زمین و توسعه شهری، ایجاد دیپارتمنت ها و رشته های جدید، ایجاد جمنازیوم های ورزشی برای محصلان اناث و امضاء تفاهمنامه های همکاری با پوهنتون های کشور کوریا نیز صحبت شد که مورد توجه سفیر کوریا قرار گرفت.
در ادامه، ری ژا هیونگ سفیر کوریا کسب اعتبار را به پوهنتون هرات تبریک گفت و دستآوردهای پوهنتون هرات را قابل ملاحظه خواند.
سفیر کوریا ضمن حمایت از پلان های پوهنتون هرات گفت: از آنجا که هرات، ولایت باستانی به شمار می رود، پوهنتون هرات نقش مهم و حیاتی را در حفظ میراث فرهنگی در این ولایت ایفا میکند و با تربیه نیروی متخصص، زمینه گردشگری در این ولایت افزایش خواهد یافت.
ری ژا هیونگ سفیر کوریا همچنان ظرفیتهای علمی پوهنتون هرات در بخش زراعت را قابل ملاحظه خوانده وسرمایه گذاری در بخش زراعت را مهم دانست.
در اخیر سفیر کوریا ضمن وعده همکاری های بیشتر، از پوهنتون هرات برای راه اندازی مسابقات تکواندو وحمایت از این ورزش نیز تشکر کرد

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۰:۴۱
Background image

دور نهائی برنامه منطقوی (impact Summit) برنامه جهانی هالت پرایز

دور نهایی مرحله منطقوی (Impact Summit) برنامه جهانی هالت پرایز در پوهنتون هرات باحضور سید عبدالوحید قتالی والی هرات، هیئت رهبری پوهنتون، شورای متخصصان، رؤسای پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۹:۴۳
Background image

کارگاه آموزش مهارت‌های رهبری

کارگاه آموزش مهارت‌های رهبری تحت نام " Leadership Style, Genuine and Servant Leadership"  توسط مرکز انکشاف مهارت‌های رهبری پوهتنون هرات با همکاری مرکز انکشاف مسلکی استادان، در سالن. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۹:۳۹
Background image

کارگاه آموزشی تجزیه و تحلیل داده‌ها موفقانه ختم شد

پوهندوی دکتور سلطان احمد تره‌کی معاون علمی پوهنتون هرات، ضمن سپاس‌گزاری از اشتراک کننده‌گان و آموزگاران برنامه، بر اهمیت تجزیه و تحلیل داده‌ها به وسیله نرم افزار SPSS تأکید نموده و. . .

BACK TO NEWS