ری ژا هیونگ سفیر جمهوری کوریا با پوهندوی دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات در حالی که معاونان پوهنتون نیز حضور داشتند، دیدار و گفتگو کرد

hu_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۱۳:۵۳
""

ری ژا هیونگ سفیر جمهوری کوریا امروز با پوهندوی دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات در حالی که معاونان پوهنتون نیز حضور داشتند، دیدار و گفتگو کرد.
پوهندوی دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات ضمن خوش آمدگویی به مهمانان و تشکر از همکاری های علمی کشور کوریا با پوهنتون هرات، در مورد فعالیت ها و دستآوردهای پوهنتون به سفیر کوریا معلومات داده گفت: پوهنتون هرات به عنوان پوهنتون ملی و برتر در افغانستان، اخیراً موفق به کسب اعتبار از سوی ریاست ارتقای کیفیت و اعتباردهی وزارت تحصیلات عالی گردیده که باعث انکشاف و تقویت تحصیلات عالی مطابق با معیارهای بین المللی می گردد، شده است.
دکتور فایز افزود: مطابق به پلان استراتیژی پوهنتون، هم اکنون 148 استاد به بورسیه های ماستری و دکتورا معرفی شده اند که تا 2 سال آینده، این نهاد علمی دارای 100 استاد با سویۀ دکتورا خواهد بود.
در این دیدار پیرامون برگزاری کنفرانس های بین المللی مدیریت زمین و توسعه شهری، ایجاد دیپارتمنت ها و رشته های جدید، ایجاد جمنازیوم های ورزشی برای محصلان اناث و امضاء تفاهمنامه های همکاری با پوهنتون های کشور کوریا نیز صحبت شد که مورد توجه سفیر کوریا قرار گرفت.
در ادامه، ری ژا هیونگ سفیر کوریا کسب اعتبار را به پوهنتون هرات تبریک گفت و دستآوردهای پوهنتون هرات را قابل ملاحظه خواند.
سفیر کوریا ضمن حمایت از پلان های پوهنتون هرات گفت: از آنجا که هرات، ولایت باستانی به شمار می رود، پوهنتون هرات نقش مهم و حیاتی را در حفظ میراث فرهنگی در این ولایت ایفا میکند و با تربیه نیروی متخصص، زمینه گردشگری در این ولایت افزایش خواهد یافت.
ری ژا هیونگ سفیر کوریا همچنان ظرفیتهای علمی پوهنتون هرات در بخش زراعت را قابل ملاحظه خوانده وسرمایه گذاری در بخش زراعت را مهم دانست.
در اخیر سفیر کوریا ضمن وعده همکاری های بیشتر، از پوهنتون هرات برای راه اندازی مسابقات تکواندو وحمایت از این ورزش نیز تشکر کرد

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۱۱:۴۸
Background image

کسب مقام اول توسط ریاست پوهنتون هرات در رقابت های طرح شهروند خوب

شهروند و شهرنشین خوب» طرح پوهنتون هرات است که از میان 8 طرح ارائه شده از پوهنتون‌های دولتی و خصوصی ولایات زون غرب، عنوان بهترین طرح را از آن خود نموده است.

این طرح در برنامۀ رقابتی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۱۱:۴۶
Background image

امضای تفاهم نامه پوهنتون هرات بااکادمی پولیس

پوهنوال دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات با مل پاسوال سلطان داوود سلطان قوماندان امنیه ولایت هرات و هیئت همراهش، در حالی‌که معاونان پوهنتون نیز حضور داشتند، در دفتر کارش دیدار و. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۱۷ - ۱۱:۹
Background image

پوهنتون هرات با شرکت هیله تفاهمنامه همکاری امضاء کرد

تفاهمنامۀ پروژۀ شبیه سازی سازمان ملل متحد امروز میان پوهنتون هرات و مؤسسۀ هیله به امضاء رسید.

هدف از امضاء این تفاهمنامه ایجاد شرایطی که طی آن مؤسسۀ هیله بتواند پروژۀ شبیه سازی سازمان. . .

BACK TO NEWS