امتحان بست‌های امام و مبلغ برای پوهنتون‌های هرات، فراه، غور، بادغیس و نیمروز برگزار شد.

hu_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۸/۲۵ - ۱۲:۳۸
""

با حضور پوهندوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون هرات، مولوی منت الله آخندزاده نمایندۀ فوق العادۀ وزارت تحصیلات عالی و معاون مالی و اداری پوهنتون هرات، مفتی نذیر احمد احمدی و مولوی ولی محمد محمدی هیأت ممتحن وزارت تحصیلات عالی و متقاضیان بست‌های مذکور، امتحان بست‌های امام و مبلغ در سالن جلسات شورای علمی پوهنتون هرات برگزار شد.
ابتدا مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الهی آغاز شد و سپس پوهندوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون هرات ضمن خوش آمدگویی به حاضرین، با صحبت پیرامون جایگاه علما و نقش برجسته امام و مبلغ در نهادهای تحصیلی در راستای تبلیغ و ترویج تعالیم اسلامی گفت: قرار در نهادهای تحصیلات عالی افغانستان امامان و مبلغین در بست‌های سوم و چهارم استخدام گردند.
در ادامه مفتی نذیراحمد احمدی ضمن اشاره به جایگاه علما در جامعه، تأکید نمود که امام و مبلغ در نهادهای تحصیلی نیز نقش حیاتی را ایفا مینمایند که در این خصوص وزارت تحصیلات عالی بست‌های سوم و چهارم را به پوهنتون‌های مرکز و ولایات در نظر گرفته است تا از طریق امتحان تقریری، تحریری و ارائه سمینار علمی در بست‌های فوق استخدام گردند.
سپس پروسۀ امتحان توسط هیأت ممتحن وزارت تحصیلات عالی و پوهنحی شرعیات پوهنتون هرات آغاز گردید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۹/۷ - ۰:۵۹
Background image

دیتاگیری از نبات کنجد نوع خوشه ای تحت تحقیق در فارم تحقیقاتی وآموزشی پوهنحی زراعت

نمونه برداری محصلان صنف چهارم دیپارتمنت اگرانومی پوهنحی زرعت از نباتات در فارم تحقیقاتی زراعت با راهنمایی عزیزاحمد صیقل آمر فارم زراعت پوهتنون که به هدف تحقیق تأثیر روش های کشت روی نبات. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۹/۷ - ۰:۵۳
Background image

پایان دورۀ مقدماتی آموزش کمپیوتر در پوهنحی تعلیم وتربیه

دورۀ 5ماهۀ آموزش مقدماتی برنامه های کمپیوترتوسط پوهنیار معروف نورزی مسئول کمیته آموزش الکترونیک و استاد عباس فرزام با همکاری ریاست پوهنحی تعلیم وتربیه برای 16 تن از محصلان پوهنحی تعلیم. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۶ - ۵:۲۱
Background image

ختم ورکشاپ برنامه های علمی تضمین کیفیت و اعتباردهی زون غرب در پوهنتون هرات

ورکشاپ آموزشی برنامه های علمی تضمین کیفیت و اعتباردهی زون غرب که به مدت 4 روز در پوهنتون در برگزار گردیده بود امروز با حضور شیخ الحدیث ابوالحکمت مفتی عبدالغفار رئیس پوهنتون هرات،. . .

BACK TO NEWS