دور نهائی برنامه منطقوی (impact Summit) برنامه جهانی هالت پرایز

hu_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۰:۴۱
دور نهایی مرحله منطقوی (Impact Summit) برنامه جهانی هالت پرایز در پوهنتون هرات باحضور سید عبدالوحید قتالی والی هرات، هیئت رهبری پوهنتون، شورای متخصصان، رؤسای پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی،اعضای جامعه مدنی، استادان و محصلان پوهنتون هرات ، داوران مسابقه و اشتراک کننده گان درسالن لیلیه ذکور پوهنتون برگزار شد. درابتداء افسانه افشار مسئول دفتر هالت پرایز درافغانستان ورهبر برگزاری پروگرام ام پکت سمت هرات در مورد برنامه هالت پرایز معلومات داده گفت: بنیاد هالت پرایز همه ساله چالش‌های داغ جهانی را در بین محصلان به رقابت گذاشته با استفاده از ایده ها و مفکوره های خلاق محصلان راه حل های مناسب را برای آن پیدا مینماید. سپس پوهنوال دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات ضمن خوش آمدگویی از استادان و محصلان اشتراک کننده در این مسابقات سپاسگذاری نموده وخلاقیت ها و زحمت های تمام محصلان را قابل قدر خواند. وی ارائه طرح ها یکه باعث کاهش معضلات اجتماعی میشود را ازیک طرف نشاندهندۀ جایگاه علمی پوهنتون های کشوردانسته و از طرفی علاقه به علم، دانش و ظرفیت های بالای محصلان پوهنتون هاعنوان کرد. وی اظهار امیدواری کرد تا این تیم ها بتوانند درمسابقات جهانی نتایج مطلوبی را کسب نمایند. قابل یاد آوری است که پوهنتون هرات به مدت دو روز، میزبان تیم های از ۴۰ پوهنتون افغانستان در مرحله‌ی منطقوی بود که در روز اول طی محفل آغازین ابتداء برنامه و تیم های اشتراک کننده معرفی شده و ادامه این برنامه که در آن آموزش‌های مرتبط به رقابت در این مرحله بود، در قلعه اختیار الدین برگزار شد. در روز دوم، تیم های اشتراک کننده در حضور داوران برنامه، با ارائه طرح های شان که در مورد چالش امسال برنامه هالت پرایز(غذا برای زندگی بهتر) بود با هم به رقابت پرداختند. در مرحله بعدی ازمیان تیم های اشتراک کننده شش طرح برتر انتخاب وباهم رقابت کردند که در پایان تیم (Taza Food Group) از پوهنتون علوم طبی کابل توانست مقام اول را ازآن خود نماید و به مرحله جهانی به نمایندگی از افغانستان در قصر اشریج لندن اشتراک کند. آمریت ارتباطات وآگاهی عامه

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۳ - ۱۲:۵
Background image

دیدار نماینده فوق العاده وزارت تحصیلات عالی با رئیس موسسه تحصیلات عالی خصوصی هریوا

مولوی منت الله آخندزاده نمایندۀ فوق العادۀ وزارت تحصیلات عالی در هرات و معاون مالی و اداری پوهنتون هرات امروز با عبدالسمیع ولیزاده رئیس مؤسسۀ تحصیلات عالی خصوصی هریوا و هیأت همراه‌دیدار. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۳ - ۹:۳۰
Background image

تفاهمنامۀ همکاری میان مقام ولایت هرات و پوهنتون خصوصی غالب امضاء شد.

تفاهمنامۀ همکاری میان مقام ولایت هرات و پوهنتون خصوصی غالب امروز با حضور مفتی نورالدین احمد اسلام جار والی هرات، مولوی منت الله آخندزاده نمایندۀ فوق العادۀ وزارت تحصیلات عالی در هرات و. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۳ - ۹:۲۳
Background image

جلسۀ مشورتی شورای علمای ولایت هرات

جلسۀ مشورتی شورای علمای ولایت هرات با حضور هیأت رهبری پوهنتون هرات و سایر نهادهای اکادمیک خصوصی برگزار شد.

جلسۀ مشورتی شورای علمای ولایت هرات با حضور شیخ‌الحدیث والتفسیر محمد بشر حلیمی. . .

BACK TO NEWS