امتحان بست‌های امام و مبلغ برای پوهنتون‌های هرات، فراه، غور، بادغیس و نیمروز برگزار شد.

hu_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۸/۲۵ - ۱۲:۳۸
""

با حضور پوهندوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون هرات، مولوی منت الله آخندزاده نمایندۀ فوق العادۀ وزارت تحصیلات عالی و معاون مالی و اداری پوهنتون هرات، مفتی نذیر احمد احمدی و مولوی ولی محمد محمدی هیأت ممتحن وزارت تحصیلات عالی و متقاضیان بست‌های مذکور، امتحان بست‌های امام و مبلغ در سالن جلسات شورای علمی پوهنتون هرات برگزار شد.
ابتدا مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الهی آغاز شد و سپس پوهندوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون هرات ضمن خوش آمدگویی به حاضرین، با صحبت پیرامون جایگاه علما و نقش برجسته امام و مبلغ در نهادهای تحصیلی در راستای تبلیغ و ترویج تعالیم اسلامی گفت: قرار در نهادهای تحصیلات عالی افغانستان امامان و مبلغین در بست‌های سوم و چهارم استخدام گردند.
در ادامه مفتی نذیراحمد احمدی ضمن اشاره به جایگاه علما در جامعه، تأکید نمود که امام و مبلغ در نهادهای تحصیلی نیز نقش حیاتی را ایفا مینمایند که در این خصوص وزارت تحصیلات عالی بست‌های سوم و چهارم را به پوهنتون‌های مرکز و ولایات در نظر گرفته است تا از طریق امتحان تقریری، تحریری و ارائه سمینار علمی در بست‌های فوق استخدام گردند.
سپس پروسۀ امتحان توسط هیأت ممتحن وزارت تحصیلات عالی و پوهنحی شرعیات پوهنتون هرات آغاز گردید.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۷ - ۱۳:۳۸
Background image

جلسه شورای علمی پوهنتون هرات

جلسه شورای علمی پوهنتون هرات با حضور پوهندوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون هرات، پوهنمل رحیم بخش فقیریار آمر امور استادان و سرپرست معاونیت علمی پوهنتون، رؤسای پوهنحی ها و استادان در. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۷ - ۱۳:۳۰
Background image

جلسه اداری پوهنتون هرات

جلسه اداری پوهنتون هرات با حضور پوهندوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون هرات، پوهنمل رحیم بخش فقیریار آمر امور استادان و سرپرست معاونیت علمی، رؤسای پوهنحی ها و استادان پوهنتون در دفتر. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۱ - ۱۴:۵۰
Background image

ورکشاپ 4 روزۀ صحت روانی

ورکشاپ 4 روزۀ صحت روانی توسط آمریت انکشاف مسلکی استادان پوهنتون هرات و همکاری دفتر بین المللی IAM در سالن کنفرانس‌های این آمریت به هدف بالا بردن ظرفیت‌های مسلکی استادان آغاز شد.
18 تن. . .

BACK TO NEWS