امتحان بست‌های امام و مبلغ برای پوهنتون‌های هرات، فراه، غور، بادغیس و نیمروز برگزار شد.

hu_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۸/۲۵ - ۱۲:۳۸
""

با حضور پوهندوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون هرات، مولوی منت الله آخندزاده نمایندۀ فوق العادۀ وزارت تحصیلات عالی و معاون مالی و اداری پوهنتون هرات، مفتی نذیر احمد احمدی و مولوی ولی محمد محمدی هیأت ممتحن وزارت تحصیلات عالی و متقاضیان بست‌های مذکور، امتحان بست‌های امام و مبلغ در سالن جلسات شورای علمی پوهنتون هرات برگزار شد.
ابتدا مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الهی آغاز شد و سپس پوهندوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون هرات ضمن خوش آمدگویی به حاضرین، با صحبت پیرامون جایگاه علما و نقش برجسته امام و مبلغ در نهادهای تحصیلی در راستای تبلیغ و ترویج تعالیم اسلامی گفت: قرار در نهادهای تحصیلات عالی افغانستان امامان و مبلغین در بست‌های سوم و چهارم استخدام گردند.
در ادامه مفتی نذیراحمد احمدی ضمن اشاره به جایگاه علما در جامعه، تأکید نمود که امام و مبلغ در نهادهای تحصیلی نیز نقش حیاتی را ایفا مینمایند که در این خصوص وزارت تحصیلات عالی بست‌های سوم و چهارم را به پوهنتون‌های مرکز و ولایات در نظر گرفته است تا از طریق امتحان تقریری، تحریری و ارائه سمینار علمی در بست‌های فوق استخدام گردند.
سپس پروسۀ امتحان توسط هیأت ممتحن وزارت تحصیلات عالی و پوهنحی شرعیات پوهنتون هرات آغاز گردید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۳/۲۰ - ۸:۴۲
Background image

بررسی و کنترول از وضعیت عمومی لیلیه

منت الله آخندزاده معاون مالی و اداری پوهنتون هرات وضعیت عمومی لیلیه را مورد بررسی و نظارت قرار داده و با محصلان لیلیه نیز صحبت و گفتگو نمود.
معاون مالی و اداری پوهنتون هرات ضمن اظهار. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۷ - ۱۰:۷
Background image

نشست علمی با حضور شیخ الحدیث مولانا نوراحمد اسلام جار والی ولایت هرات

نشست علمی با حضور شیخ الحدیث مولانا نوراحمد اسلام جار والی ولایت هرات، پوهندوی مولوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون، منت الله آخندزاده معاون مالی و اداری، پوهندوی غلام حضرت حساس معاون. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۳/۲ - ۸:۴۳
Background image

جلسه پلان استراتیژیک ۵ ساله معاونیت مالی و اداری برگزار شد

جلسۀ پلان استراتیژی 5 سالۀ معاونیت مالی و اداری پوهنتون هرات امروز با حضور منت‌الله آخندزاده معاون مالی و اداری پوهنتون، آمران و مدیران بخش‌های اداری در دفتر کاری این معاونیت برگزار شد.. . .

BACK TO NEWS